Full Calendar

March 2020
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
1
2
3
Elmhurst
6:00 PM EST
4
Aquinas
6:00 PM EST
5
6
at Wooster
12:00 PM EST

at Manchester
3:30 PM EST

at Denison
5:00 PM EST

at Franklin
4:00 PM CST

at Manchester
5:30 PM EST
7
at Denison
10:00 AM EST

Hanover
1:00 PM EST

at Franklin
12:00 PM CST

vs Oberlin
@ Ann Arbor
3:00 PM EST

Hanover
3:00 PM EST

at Franklin
2:30 PM CST
8
9
10
Siena Heights
6:00 PM EDT
11
12
13
at Southern Invite
10:00 AM EST

at Southern Invite
10:00 AM EST

at Capital
3:00 PM EDT

vs Washington (Mo.)
@ Winter Haven, Fla., Lake Myrtle Field 8
3:15 PM EDT

vs Marietta
@ Legends Field #3
4:00 PM EDT

vs Washington (Mo.)
@ Winter Haven, Fla., Lake Myrtle Field 8
5:45 PM EDT

vs Defiance
@ Legends Way Park- Field 1 (Clermont, Fla.)
6:15 PM EDT
14
at Southern Invite
10:00 AM EST

at Southern Invite
10:00 AM EST

vs Tufts
@ Hancock Field #4
1:30 PM EDT

at DePauw
2:00 PM EDT

vs Mount Union
@ Winter Haven, Fla., West Orange HS
3:00 PM EDT

vs U. of New England
@ Hancock Field #4
3:45 PM EDT

vs Mount Union
@ Winter Haven, Fla., West Orange HS
5:30 PM EDT
15
16
at Coker Spring Invitational
8:00 AM ET

vs Salisbury
@ Orlando, FL
TBA

vs Millersville
@ Orlando, FL
TBA

vs St. Norbert
@ Legends Field #1
10:00 AM EDT

vs St. Norbert
@ Winter Haven, Fla., Polk State CC (RussMatt Inv.)
10:00 AM EDT

vs Wooster
@ Legends Field #1
12:15 PM EDT
17
at Coker Spring Invitational
8:00 AM ET

vs Ave Maria
2:00 PM EST

vs Wis.-Superior
@ Orlando, FL
TBA

vs Wis.-Superior
@ Orlando, FL
TBA

vs Bethel (Minn.)
@ Orlando, FL
TBA

vs Bethel (Minn.)
@ Orlando, FL
TBA

vs Benedictine (Ill.)
@ Legends Field #3
10:00 AM EDT

vs Allegheny
@ Bluffton Center, Bluffton, S.C.
12:00 PM EDT

vs Rowan
@ Legends Field #3
12:15 PM EDT

vs TCNJ
@ Winter Haven, Fla., Lake Myrtle Field 4
2:45 PM EDT

vs TCNJ
@ Winter Haven, Fla., Lake Myrtle Field 4
5:15 PM EDT
18
vs Clarkson
@ Winter Haven, Fla., Lake Myrtle Main
9:30 AM EDT

North Central (Ill.)
6:30 PM EDT
19
vs Hamilton
@ Orlando, FL
TBA

vs Hobart
@ Orlando, FL
TBA

vs Neb.-Omaha
@ Orlando, FL
TBA

vs Buffalo State
@ Legends Field #4
9:15 AM EDT

vs Benedictine (IL)
@ Winter Haven, Fla., Lake Myrtle Field 3
10:00 AM EDT

vs Clarkson
@ Legends Field #4
11:30 AM EDT

vs Framingham St.
@ Hilton Head Prep School, Hilton Head, S.C.
12:00 PM EDT
20
at Emory Invitational
10:00 AM EST

at Emory Invitational
10:00 AM EST

vs Grinnell
@ Orlando, FL
TBA

vs Grinnell
@ Orlando, FL
TBA

vs Hamilton
@ Orlando, FL
TBA

vs Mount Aloysius
@ Hilton Head Prep School, Hilton Head, S.C.
9:00 AM EDT

vs Ramapo
@ Winter Haven, Fla., Lake Myrtle Field 6
9:30 AM EDT

vs Wis.-Eau Claire
@ Legends Field #2
10:00 AM EDT

vs Ramapo
@ Winter Haven, Fla., Lake Myrtle Field 6
12:00 PM EDT

vs Utica
@ Legends Field #3
12:15 PM EDT

vs Lawrence
@ USTA National Training Center, Orlando, Fla.
4:00 PM EDT

JWU (Denver)
5:00 PM EDT
21
at Emory Invitational
10:00 AM EST

at Emory Invitational
10:00 AM EST
22
23
24
Anderson (Ind.)
3:00 PM EDT

Anderson (Ind.)
5:00 PM EDT
25
at Davenport
7:00 PM EDT
26
at Franklin
3:00 PM EDT

at Franklin
5:00 PM EDT
27
at Hope/Calvin Friendly
3:00 PM EST

at Hope/Calvin Friendly
3:00 PM EST

at Olivet
4:00 PM EDT
28
Trine
1:00 PM EST

at Wheaton (Ill.)
1:00 AM CDT

Olivet
1:00 PM EDT

at Carthage
2:00 PM CDT

Olivet
3:30 PM EDT

at Wheaton (Ill.)
3:00 PM CDT
29
30
Kalamazoo
4:00 PM EDT
31
at Alma
3:00 PM EDT

Kalamazoo
4:00 PM EDT

at Alma
5:00 PM EDT

Calvin
7:00 PM EDT
1
at Calvin
4:00 PM EDT
2
3
at Illinois Wesleyan Spring Invitational
12:00 PM EST

at TBA
TBA

Adrian
4:00 PM EDT
4
D.A.P. Cup with Calvin
1:00 PM EST

at Illinois Wesleyan Spring Invitational
9:00 AM EST

at Wheaton Invitational
12:00 PM CST

at Wheaton Invitational
12:00 PM CST

at TBA
TBA

at Kalamazoo
11:00 AM EDT

St. Mary's (IN)
1:00 PM EDT

at Calvin
1:00 PM EDT

at Adrian
1:00 PM EDT

at Calvin
3:00 PM EDT

at Adrian
3:30 PM EDT