Licensed to Michiana Timing - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 1/25/2019 10:44 PM
                   Aquinas College Quad Meet #1 - 1/25/2019                    
                   Alksnis Athletic and Recreation Building                    
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 60 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Hunter, Tyra                 Aquinas                   8.94q  1 
  2 George, Jalacia              Indiana Tech              8.98q  2 
  3 Brown, Amore                 Aquinas                   8.99q  2 
  4 Maschino, Sarah           SR Spring Arbor              9.14q  1 
  5 Smith, Renique            SR Indiana Tech              9.42q  2 
  6 Nichols, Kylin            SR Indiana Tech              9.59q  2 
  7 Derosier, Tamia              Indiana Tech              9.76q  2  9.752
  8 Houston, KiMaya              Indiana Tech              9.76q  1  9.755
  9 Tovar, Katrina               Spring Arbor              9.85   1 
 10 Mobley, Alexa                Indiana Tech             10.07   1 
 11 VanderStoep, Allison      SR Hope                     10.31   1 
 12 Achieng, Mitchel             Hope                     10.33   2 
 13 Herring, Kiara            FR Unattached               10.89   1 
 14 Kyle, Jada                   Spring Arbor             11.87   2 
 
Event 2  Men 60 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 Wells, Aryeh              JR Unattached                8.53q  1 
  2 Daniels, Zachary             Indiana Tech              8.56q  2 
  3 Dessing, Cameron             Indiana Tech              8.71q  2 
  4 Jackson, Isaiah              Aquinas                   8.73q  1 
  5 Bubacz, Scott                Indiana Tech              8.74q  1 
  6 Izenbart, Joshua          SR Hope                      8.94q  2 
  7 Sweet, Timothy               Spring Arbor              9.16q  1 
  8 Smith, Kevin                 Spring Arbor              9.43q  1 
  9 Behme, Sebastian          SR Spring Arbor              9.45   2 
 10 Sage, Micah                  Spring Arbor              9.77   1 
 11 Nunez, Tyler              JR Unattached               10.01   1 
 
Event 3  Women 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 Reuver, Gwen                 Aquinas                   7.77q  1 
  2 Dunmore, Sarah               Indiana Tech              7.89q  3 
  3 Eyamba, Eunice               Aquinas                   7.96q  1 
  4 Scott, Jacqueline         SR Indiana Tech              7.98q  4 
  5 Mccgrady, Destinee        SR Indiana Tech              8.04q  2  8.033
  6 Russo, Rose                  Aquinas                   8.04q  4  8.034
  7 Meachum, Grace               Aquinas                   8.05q  3 
  8 Allen, Marjia             FR Unattached                8.20q  1 
  9 Carter, Samantha             Indiana Tech              8.26   4  8.251
 10 Denson-Beckum, Markeita   SO Unattached                8.26   2  8.253
 11 Howard, Kiarra               Indiana Tech              8.26   4  8.256
 12 Huizen, Hannah               Hope                      8.40   3 
 13 Portis, Makayla           FR Unattached                8.45   2 
 14 Houston, KiMaya              Indiana Tech              8.50   3 
 15 Armour, Mary                 Aquinas                   8.55   2  8.547
 16 George, Jalacia              Indiana Tech              8.55   2  8.549
 17 Achieng, Mitchel             Hope                      8.56   1 
 18 Haan, Ellie                  Hope                      8.57   3 
 19 Jones, Megan                 Aquinas                   8.58   1  8.572
 20 Fickel, Emma              JR Rochester Co              8.58   4  8.576
 21 Derosier, Tamia              Indiana Tech              8.58   2  8.577
 22 Bastien, Brenna              Hope                      8.67   1 
 23 Johnson, Shekinah            Spring Arbor              8.69   4 
 24 Behme, Mekenna               Spring Arbor              8.73   2 
 25 Olewinski, Kayla             Spring Arbor              8.91   3 
 26 VanHeuvelen, Jessica         Spring Arbor              8.93   3 
 27 Stout, Lydia                 Spring Arbor              9.77   1 
 
Event 4  Men 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 Johnson, Qawtavis         JR Unattached                6.90q  1 
  2 Machometa, Jack              Indiana Tech              6.99q  2  6.982
  3 Bailey, Coby                 Indiana Tech              6.99q  3  6.984
  4 Lockridge, Matt              Indiana Tech              7.00q  5 
  5 Bloir, Logan                 Indiana Tech              7.04q  3 
  6 Mcgill, Keshawn              Indiana Tech              7.06q  6 
  7 Jena, Nigel               SO Unattached                7.07q  5 
  8 White, Derek              SR Indiana Tech              7.17q  2 
  9 Prudhomme, Cyrus             Aquinas                   7.18   4 
 10 Derr, Korey                  Hope                      7.20   1 
 11 Ellis, Samuel             SR Spring Arbor              7.21   4 
 12 Ballard, Joshua           FR Unattached                7.24   5 
 13 Markland, Kyle               Indiana Tech              7.31   4 
 14 Stump, Brian              SR Aquinas                   7.36   6 
 15 Clark, David                 Hope                      7.37   1 
 16 Njemanze, Victor          FR Unattached                7.44   4 
 17 Ellis, Keishon               Indiana Tech              7.46   3 
 18 Rozier, Joseph            FR Unattached                7.49   2 
 19 Steelman, Dakota          FR Unattached                7.51   4 
 20 Hardy, Emari                 Hope                      7.54   6 
 21 Duo, Jeremiah                Spring Arbor              7.61   2 
 22 Bott, Timothy                Hope                      7.62   2 
 23 Nurse, Sadiq                 Indiana Tech              7.68   3 
 24 Stamatopolous, Christoph  SR Hope                      7.70   2 
 25 Piersma, Seth                Hope                      7.72   3  7.712
 26 Jacobs, Travis               Indiana Tech              7.72   6  7.716
 27 Horton, Davon             FR Unattached                7.72   3  7.719
 28 Haan, Jager                  Hope                      7.74   3 
 29 Trumble, Nathaniel           Hope                      7.81   5 
 30 Feldman, Craig               Rochester Co              7.84   1 
 31 Piersma, Jared               Spring Arbor              7.85   1 
 32 McPherson, Spencer           Spring Arbor              7.91   5 
 33 Houston, Kenyea              Hope                      8.01   4 
 34 Mehay, Jeremy                Spring Arbor              8.14   6 
 
Event 5  Women 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
Finals
  1 Aquinas  'A'                                        9:40.37  
     1) Taylor, Whitney JR              2) Lark, Colette JR               
     3) Winchester, Melissa SR          4) Miller, Alexis SR              
       2:28.258 (2:28.258)        4:58.469 (2:30.211)        7:22.499 (2:24.030)
       9:40.370 (2:17.871)
  2 Spring Arbor  'A'                                  10:03.65  
     1) Wise, Megan SR                  2) Garcia, Alexandra SR           
     3) Rutkowski, Katie SR             4) Fuerst, Jaydn SR               
       2:31.280 (2:31.280)        5:03.582 (2:32.302)        7:37.497 (2:33.915)
      10:03.647 (2:26.150)
  3 Hope  'A'                                          10:15.13  
     1) Cannon, Sarah SR                2) Marciniak, Madelyn SR          
     3) Robleski, Julia SR              4) Stevens, Elizabeth SR          
       2:28.323 (2:28.323)        5:05.416 (2:37.093)        7:49.095 (2:43.679)
      10:15.128 (2:26.033)
  4 Hope  'B'                                         x10:47.85  
     1) Hansma, Sally SR                2) Kenny, Hannah SR               
     3) Meyer, Natalie SR               4) VanLaan, Breanna SR            
       2:32.250 (2:32.250)        5:18.693 (2:46.443)        7:58.798 (2:40.105)
      10:47.844 (2:49.046)
  5 Hope  'C'                                         x10:57.16  
     1) Best, Ellie SR                  2) Couwenhoven, Abby SR           
     3) Gercak, Kayla SR                4) Schmidt, Mackenzie SR          
       2:37.701 (2:37.701)        5:25.125 (2:47.424)        8:13.398 (2:48.273)
      10:57.153 (2:43.755)
  6 Rochester College  'A'                             10:58.89  
     1) Wojt, Lacy SR                   2) Salem, Madeline SR             
     3) Davis, Courtney SR              4) Bemis, Emily SR                
       2:38.296 (2:38.296)        5:16.917 (2:38.621)        8:12.607 (2:55.690)
      10:58.883 (2:46.276)
  7 Hope  'D'                                         x11:00.89  
     1) Del Valle, Sydney SR            2) Streberger, Alaina SR          
     3) Thompson, Lauryn SR             4) Wabel, Emma SR                 
       2:43.250 (2:43.250)        5:25.197 (2:41.947)        8:17.108 (2:51.911)
      11:00.886 (2:43.778)
 
Event 6  Men 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Aquinas  'A'                                        7:54.45  
     1) Bundy, Adam SR                  2) Harding, Grayson JR            
     3) Haran, William JR               4) MacGregor, Matthew JR          
       2:01.185 (2:01.185)        3:57.630 (1:56.445)        5:57.290 (1:59.660)
       7:54.444 (1:57.154)
  2 Indiana Tech  'A'                                   7:58.27  
     1) Cerny, Dillan SR                2) Filsaime, Josue SR             
     3) Ferguson, Jamir SR              4) Rodriguez, Alex SR             
       2:02.262 (2:02.262)        4:02.104 (1:59.842)        6:00.592 (1:58.488)
       7:58.262 (1:57.670)
  3 Spring Arbor  'A'                                   8:12.19  
     1) Smith, Trent                    2) Nelson, Timothy SO             
     3) Feldpausch, Deion SR            4) Whittredge, Max SR             
       2:03.141 (2:03.141)        4:08.083 (2:04.942)        6:11.535 (2:03.452)
       8:12.188 (2:00.653)
  4 Hope  'A'                                           8:28.80  
     1) Bleitz, Evan SR                 2) Hoffman, Nicholas SR           
     3) Peck, Garrett SR                4) Outen, Jonathon SR             
       2:01.388 (2:01.388)        4:07.008 (2:05.620)        6:22.648 (2:15.640)
       8:28.793 (2:06.145)
  5 Spring Arbor  'B'                                  x8:49.70  
     1) Behme, Sebastian SR             2) Piatt, Chad SO                 
     3) Stout, Nathan SO                4) Shimanek, Griffin SR           
       2:10.437 (2:10.437)        4:26.261 (2:15.824)        6:36.603 (2:10.342)
       8:49.693 (2:13.090)
 
Event 7  Women 1 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Cole, Jacinda                Hope                   5:28.18  
  2 Harper, Victoria             Spring Arbor           5:32.22  
  3 Jones, Megan              SR Spring Arbor           5:32.70  
  4 Lowe, Avery                  Hope                   5:34.09  
  5 Truszkowski, Brooke       JR Hope                  x5:48.85  
  6 McEllis, Sarah               Spring Arbor          x5:59.47  
  7 Conely, Avery                Hope                  x6:12.20  
  8 Frailing, Kaela              Aquinas                6:15.09  
  9 Sweet, Riley                 Aquinas                6:19.85  
 10 Gray, Hannah                 Hope                  x6:33.85  
 11 Lapinski, Claire             Aquinas               x6:59.28  
 12 Fedorowicz, Autumn        JR Aquinas               x7:07.15  
 
Event 8  Men 1 Mile Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Fleming, Justin              Indiana Tech           4:33.18   2 
  2 Vandebunte, Andrew        SR Hope                   4:36.67   2 
  3 Jones, Brenden            SR Hope                   4:39.73   2 
  4 Kelley, Jacob                Hope                  x4:45.36   2 
  5 Holman, Ryan              SR Hope                  x4:50.03   2 
  6 Joiner, Jay                  Indiana Tech           4:50.13   1 
  7 Colon, Jimmy              SR Spring Arbor           4:50.21   2 
  8 Santina, Dominic             Rochester Co           4:50.42   1 
  9 Detgen, Justin            SR Spring Arbor           4:53.73   2 
 10 Wirgau, Ryan                 Spring Arbor          x4:56.38   1 
 11 Richardson, Gary          SO Spring Arbor          x4:58.40   2 
 12 Yepez, Jonathan           SR Hope                  x4:58.98   2 
 13 Kriesch, Caleb            SO Spring Arbor          x5:00.84   1 
 14 Peterson, Ben                Aquinas Coll           5:01.55   1 
 15 Fulton, Ian                  Spring Arbor          x5:01.69   2 
 16 Ellis, Brian              JR Hope                  x5:07.45   2 
 17 Fletcher, Jacob              Spring Arbor          x5:10.38   1 
 18 Jones, Austin             SO Spring Arbor          x5:35.61   1 
 
Event 1  Women 60 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Hunter, Tyra                 Aquinas                   8.90  
  2 Brown, Amore                 Aquinas                   9.10  
  3 Maschino, Sarah           SR Spring Arbor              9.17  
  4 George, Jalacia              Indiana Tech              9.30  
  5 Nichols, Kylin            SR Indiana Tech              9.41  
  6 Smith, Renique            SR Indiana Tech             x9.56  
  7 Derosier, Tamia              Indiana Tech             x9.67  
  8 Houston, KiMaya              Indiana Tech             x9.69  
 
Event 2  Men 60 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Daniels, Zachary             Indiana Tech              8.31  
  2 Jackson, Isaiah              Aquinas                   8.52  
  3 Bubacz, Scott                Indiana Tech              8.62  
  4 Wells, Aryeh              JR Unattached                8.70  
  5 Izenbart, Joshua          SR Hope                      8.91  
  6 Sweet, Timothy               Spring Arbor              9.17  
  7 Smith, Kevin                 Spring Arbor              9.35  
 
Event 9  Women 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Goodman, Jordan           SR Aquinas                1:01.80   3 
  2 Kennedy, Patience            Indiana Tech           1:01.95   3 
  3 Fisher, Cameryn           SR Indiana Tech           1:01.96   3 
  4 Diekema, Nicole           SR Aquinas                1:02.18   3 
  5 Kruithof, Nicole          SR Hope                   1:04.29   3 
  6 Pickelheimer, Hailey      SR Hope                   1:05.50   2 
  7 Hall, Sophie              SR Hope                  x1:06.43   1 
  8 Kilgore, Kaitlyn          SR Spring Arbor           1:06.60   2 
  9 Adams, Brianna               Aquinas               x1:06.95   2 
 10 Scollard, Hayley          SR Hope                  x1:07.53   2 
 11 McNeel, Rivers               Spring Arbor           1:08.35   1 
 12 Grunewald, Ana            SR Hope                  x1:08.35   2 
 13 Gaines, Myah                 Indiana Tech           1:08.85   3 
 14 Winters, Aaliyah             Spring Arbor          x1:08.93   1 
 15 Mobley, Alexa                Indiana Tech           1:09.17   2 
 16 Tovar, Crystal               Spring Arbor          x1:11.12   1 
 17 Bail, Amanda                 Rochester Co           1:13.01   1 
 
Event 10  Men 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Hickerson, Austin         SR Spring Arbor             50.83   4 
  2 White, Theo               SR Indiana Tech             51.08   4 
  3 Akpoli, Desire               Indiana Tech             51.14   4 
  4 VandePol, Joseph          SR Spring Arbor             51.32   1 
  5 Hurt, Charles             FR Unattached               51.94   3 
  6 Barnes, Hamza                Indiana Tech            x52.24   3 
  7 Bailey, Adam              SR Aquinas                  52.39   3 
  8 Engeseth, Logan              Indiana Tech             52.49   3 
  9 Dow, Drew                 SR Hope                     53.75   2 
 10 Pettis, Allen             FR Unattached               53.94   3 
 11 Ip, Eddie                 SR Hope                     54.31   2 
 12 McHugh, David             SR Hope                    x54.50   2 
 13 Otte, Tyronne                Indiana Tech            x54.63   4 
 14 Njemanze, Victor          FR Unattached              x55.29   2 
 15 Salter, Max                  Indiana Tech             55.30   3 
 16 Trumble, Nathaniel           Hope                    x56.63   1 
 17 Mark, Jacob                  Hope                    x58.11   1 
 
Event 11  Women 600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Floyd, Analis             SR Aquinas                1:38.85  
  2 Lombardo, Alexis             Indiana Tech           1:40.48  
  3 Taylor, Whitney           JR Aquinas                1:44.08  
  4 Repesh, Anna                 Aquinas               x1:45.70  
  5 Winchester, Melissa       SR Aquinas               x1:47.69  
  6 Lark, Colette             JR Aquinas               x1:48.98  
  7 Tuckerman, KaSandra          Spring Arbor           1:58.08  
 
Event 12  Men 600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 MacGregor, Matthew        JR Aquinas                1:23.75   3 
  2 Springer, Gairy           SR Indiana Tech           1:24.57   3 
  3 Ferguson, Jamir           SR Indiana Tech           1:24.58   3 
  4 Harding, Grayson          JR Aquinas                1:26.62   2 
  5 Williams, Kyle            SR Aquinas               x1:27.62   2 
  6 Sands, Markael            JR Unattached             1:28.01   1 
  7 Lame, Dylan               SR Aquinas               x1:28.38   1 
  8 Pollard, Jalil            SO Unattached             1:29.01   1 
  9 Milarch, Tristan          SR Aquinas               x1:29.11   1 
 10 Rodriguez, Alex           SR Indiana Tech          x1:29.73   3 
 11 Calvillo, Martin             Aquinas Coll           1:30.51   1 
 12 Wells, Aryeh              JR Unattached            x1:31.61   2 
 13 Fischer, Joshua           JR Aquinas               x1:32.11   2 
 14 Williams, Xavier          SR Indiana Tech          x1:32.27   3 
 15 Kyser, Cameron            SR Spring Arbor           1:36.40   1 
 
Event 3  Women 60 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Dunmore, Sarah               Indiana Tech              7.73  
  2 Reuver, Gwen                 Aquinas                   7.74  
  3 Scott, Jacqueline         SR Indiana Tech              7.82  
  4 Eyamba, Eunice               Aquinas                   7.98   7.972
  5 Russo, Rose                  Aquinas                  x7.98   7.978
  6 Allen, Marjia             FR Unattached                8.08  
  7 Meachum, Grace               Aquinas                  x8.09  
  8 Mccgrady, Destinee        SR Indiana Tech             x8.11  
 
Event 4  Men 60 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Johnson, Qawtavis         JR Unattached                6.80  
  2 Bailey, Coby                 Indiana Tech              6.85  
  3 Lockridge, Matt              Indiana Tech              6.90  
  4 Machometa, Jack              Indiana Tech             x6.94  
  5 Bloir, Logan                 Indiana Tech             x7.01  
  6 Mcgill, Keshawn              Indiana Tech             x7.07  
  7 White, Derek              SR Indiana Tech             x7.09  
  8 Jena, Nigel               SO Unattached                7.11  
 
Event 13  Women 800 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Villajos Vidal, Sandra    SR 3 Rivers Eli           2:22.63   2 
  2 Miskelley, Chelsea        SR Hope                   2:23.33   2 
  3 Hansma, Sally             SR Hope                   2:25.93   2 
  4 Renninger, Kaleigh           Indiana Tech           2:26.70   2 
  5 Fuerst, Jaydn             SR Spring Arbor           2:29.68   2 
  6 Rothert, Lily                Indiana Tech           2:31.09   2 
  7 Cole, Jacinda                Hope                  x2:31.21   1 
  8 Best, Ellie               SR Hope                  x2:31.64   2 
  9 Whitney, Maggie              Aquinas                2:32.04   2 
 10 Harper, Victoria             Spring Arbor           2:32.32   2 
 11 Workman, Kelly               Indiana Tech          x2:32.59   2 
 12 Rutkowski, Katie          SR Spring Arbor          x2:32.79   2 
 13 Schaub, Lexi                 Aquinas                2:33.84   2 
 14 Lowe, Avery                  Hope                  x2:34.69   1 
 15 Stevens, Elizabeth        SR Hope                  x2:35.08   1 
 16 Maurer, Amanda               Aquinas               x2:36.19   1 
 17 Thompson, Lauryn          SR Hope                  x2:39.42   1 
 18 Kloostra, Erin               Hope                  x2:40.05   1 
 19 Truszkowski, Brooke       JR Hope                  x2:40.09   1 
 20 VanLaan, Breanna          SR Hope                  x2:42.32   1 
 21 Meyer, Natalie            SR Hope                  x2:43.70   1 
 22 Conely, Avery                Hope                  x2:45.00   1 
 23 McEllis, Sarah               Spring Arbor          x2:45.03   1 
 24 Cichon, Adeline              Aquinas               x2:45.66   1 
 25 Streberger, Alaina        SR Hope                  x2:46.03   1 
 26 Wabel, Emma               SR Hope                  x2:48.08   1 
 27 Gray, Hannah                 Hope                  x2:59.68   1 
 -- Lombardo, Alexis             Indiana Tech               DNF   2 
 
Event 14  Men 800 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Ljung, Owen               SR Hope                   1:58.33   2 
  2 Thomas, Collin            SR Hope                   2:01.03   2 
  3 Hergenreder, Ty              Hope                  x2:01.56   2 
  4 Derickson, Nick              Indiana Tech           2:03.40   2 
  5 Outen, Jonathon           SR Hope                  x2:03.79   1 
  6 Macklin, Maurice             Indiana Tech           2:03.98   1 
  7 Peck, Garrett             SR Hope                  x2:04.35   1 
  8 Jama, Jama                SR Aquinas                2:05.08   2 
  9 Hamilton, Trevor             Indiana Tech           2:05.88   1 
 10 Vandebunte, Andrew        SR Hope                  x2:06.25   2 
 11 MacGeorge, Nicholas       JR Aquinas                2:06.54   1 
 12 Baugher, Logan               Indiana Tech           2:06.90   1 
 13 Bundy, Adam               SR Aquinas               x2:07.53   2 
 14 Kelley, Jacob                Hope                  x2:08.00   1 
 15 Haran, William            JR Aquinas               x2:08.37   2 
 16 Wojcik, Ken                  Aquinas Coll           2:10.41   1 
 17 Ellis, Brian              JR Hope                  x2:12.11   1 
 18 Sparks, Michael              Indiana Tech          x2:12.25   1 
 19 Santina, Dominic             Rochester Co           2:12.98   1 
 
Event 15  Women 1000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Miller, Alexis            SR Aquinas                3:01.91  
  2 Adgate, Tannah               Aquinas                3:09.11  
  3 Wojt, Lacy                SR Rochester Co           3:34.59  
  4 Kasper, Mackenzy             Spring Arbor           3:39.21  
 
Event 16  Men 1000 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Karawira, Kudzanai           Indiana Tech           2:35.16   2 
  2 Simonds, Lukas            SR Aquinas                2:37.03   2 
  3 Hoop, Alexander           SR Aquinas                2:37.28   2 
  4 Feldpausch, Deion         SR Spring Arbor           2:44.31   2 
  5 Sousley, Kyle             SR Aquinas               x2:44.89   2 
  6 Colon, Jimmy              SR Spring Arbor           2:53.03   2 
  7 Detgen, Justin            SR Spring Arbor          x2:56.40   1 
  8 Wirgau, Ryan                 Spring Arbor          x3:00.33   1 
  9 Kriesch, Caleb            SO Spring Arbor          x3:03.04   1 
 10 Fletcher, Jacob              Spring Arbor          x3:03.78   1 
 11 Jones, Austin             SO Spring Arbor          x3:11.25   1 
 
Event 17  Women 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Deveaux, Antonishka       SR Indiana Tech             25.30   7 
  2 Sanders-Booker, Pamela    SR Indiana Tech             26.50   7 
  3 Russo, Rose                  Aquinas                  26.75   6 
  4 Kulman, Laikyn               Aquinas                  27.04   5 
  5 Goings, Monique           SO Unattached               27.11   6 
  6 Mccgrady, Destinee        SR Indiana Tech            x27.12   7 
  7 Eyamba, Eunice               Aquinas                 x27.44   6 
  8 Jenkins, Cierra           SR Indiana Tech            x27.52   6 
  9 George, Jalacia              Indiana Tech            x27.79   5 
 10 Howard, Kiarra               Indiana Tech             27.93   6 
 11 Carter, Samantha             Indiana Tech             27.99   6 
 12 Allen, Marjia             FR Unattached               28.23   5 
 13 Gaines, Myah                 Indiana Tech            x28.37   5 
 14 Haan, Ellie                  Hope                     28.46   4 
 15 Han, Shanna                  Aquinas                 x28.58   4 
 16 Armour, Mary                 Aquinas                 x28.85   4 
 17 Bastien, Brenna              Hope                     28.89   4 
 18 Winters, Aaliyah             Spring Arbor             28.99   3 
 19 Fickel, Emma              JR Rochester Co             29.01   3 
 20 Hall, Sophie              SR Hope                    x29.04   4 
 21 Johnson, Shekinah            Spring Arbor             29.09   3 
 22 Doucette, Aubrey          SR Aquinas                 x29.16   3 
 23 Jones, Megan                 Aquinas                 x29.35   3 
 24 Behme, Mekenna               Spring Arbor            x29.40   2 
 25 Achieng, Mitchel             Hope                    x29.44   4 
 26 Kruithof, Nicole          SR Hope                    x29.54   5 
 27 McNeel, Rivers               Spring Arbor            x29.54   2 
 28 Kilgore, Kaitlyn          SR Spring Arbor            x29.70   3 
 29 Huizen, Hannah               Hope                    x30.23   5 
 30 Kyle, Jada                   Spring Arbor            x30.30   1 
 31 VanHeuvelen, Jessica         Spring Arbor            x30.58   2 
 32 Olewinski, Kayla             Spring Arbor            x30.81   2 
 33 Bail, Amanda                 Rochester Co             30.86   2 
 34 Tuckerman, KaSandra          Spring Arbor            x31.43   2 
 35 Stout, Lydia                 Spring Arbor            x33.31   1 
 
Event 18  Men 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Machometa, Jack              Indiana Tech             22.65   6 
  2 Bloir, Logan                 Indiana Tech             22.82   6 
  3 White, Derek              SR Indiana Tech            x22.83   7 
  4 Hickerson, Austin         SR Spring Arbor             22.96   7 
  5 Bailey, Coby                 Indiana Tech            x23.01   7 
  6 Mcgill, Keshawn              Indiana Tech            x23.07   6 
  7 Lockridge, Matt              Indiana Tech            x23.17   7 
  8 Akpoli, Desire               Indiana Tech            x23.33   6 
  9 Engeseth, Logan              Indiana Tech             23.51   5 
 10 Jena, Nigel               SO Unattached               23.54   6 
 11 Salter, Max                  Indiana Tech             23.64   7 
 12 Ellis, Samuel             SR Spring Arbor             23.73   5 
 13 Sands, Markael            JR Unattached               23.75   4 
 14 Ellis, Keishon               Indiana Tech            x23.87   5 
 15 Pettis, Allen             FR Unattached              x23.98   4 
 16 Njemanze, Victor          FR Unattached              x24.10   3 
 17 Izenbart, Joshua          SR Hope                     24.17   5 
 18 Stamatopolous, Christoph  SR Hope                     24.41   4 
 19 Clark, David                 Hope                    x24.45   4  24.441
 20 Hardy, Emari                 Hope                    x24.45   5  24.444
 21 Sage, Micah                  Spring Arbor            x24.52   3 
 22 Wise, Benjamin               Spring Arbor            x24.59   3 
 23 Derr, Korey                  Hope                    x24.61   5 
 24 Steelman, Dakota          FR Unattached              x24.72   6 
 25 Jacobs, Travis               Indiana Tech            x24.76   2  24.753
 26 Querro, Ryan                 Hope                    x24.76   2  24.755
 27 Trumble, Nathaniel           Hope                    x24.78   2 
 28 Horton, Davon             FR Unattached              x25.28   3 
 29 Bott, Timothy                Hope                    x25.48   4 
 30 Duo, Jeremiah                Spring Arbor            x25.52   3 
 31 Piersma, Jared               Spring Arbor            x25.65   1 
 32 McPherson, Spencer           Spring Arbor            x25.88   2 
 33 Feldman, Craig               Rochester Co             26.01   2 
 34 Houston, Kenyea              Hope                    x26.40   4 
 35 Mark, Jacob                  Hope                    x27.20   2 
 36 Mehay, Jeremy                Spring Arbor            x27.24   1 
 
Event 19  Women 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Clark, Caitlin               Spring Arbor          10:45.48  
  2 Robleski, Julia           SR Hope                  11:00.34  
  3 Kenny, Hannah             SR Hope                  11:12.97  
  4 Salem, Madeline           SR Rochester Co          11:14.10  
  5 Kline, Kara                  Indiana Tech          11:18.73  
  6 Theisman, Megan              Indiana Tech          11:19.89  
  7 Jones, Megan              SR Spring Arbor          11:20.08  
  8 Bemis, Emily              SR Rochester Co          11:20.40  
  9 Newman, Hayley            JR Indiana Tech         x11:20.57  
 10 Muckian, Claire              Hope                 x11:21.54  
 11 Garcia, Alexandra         SR Spring Arbor         x11:21.59  
 12 Wilson, Nicole               Indiana Tech         x11:30.50  
 13 Del Valle, Sydney         SR Hope                 x11:35.02  
 14 Boese, Krista             SR Spring Arbor         x11:38.12  
 15 Couwenhoven, Abby         SR Hope                 x11:41.94  
 16 Cannon, Sarah             SR Hope                 x11:45.68  
 17 Davis, Courtney           SR Rochester Co         x11:53.64  
 18 Gercak, Kayla             SR Hope                 x11:55.18  
 19 Shoemaker, Kyria             Spring Arbor         x12:11.41  
 20 Marciniak, Madelyn        SR Hope                 x12:22.13  
 21 Schmidt, Mackenzie        SR Hope                 x12:57.61  
 22 Maugel, Kati                 Indiana Tech         x13:48.95  
 23 LeBel, Amanda                Rochester Co         x13:49.56  
 24 Dietz, Isabelle              Rochester Co         x15:03.03  
 
Event 20  Men 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Schloff, Nathan           SR Hope                   9:08.48  
  2 Corrion, Christian           Indiana Tech           9:16.56  
  3 Stout, Nathan             SO Spring Arbor           9:18.64  
  4 Brant, Lukas                 Indiana Tech           9:23.03  
  5 Hoffman, Nicholas         SR Hope                   9:23.61  
  6 Willison, Jake               Indiana Tech          x9:27.86  
  7 Schmitz, Drew             SO Hope                  x9:34.98  
  8 Shaw, Nicholai               Hope                  x9:37.58  
  9 Fleming, Justin              Indiana Tech          x9:39.66  
 10 Slayton, Brett               Hope                  x9:43.90  
 11 Bleitz, Evan              SR Hope                  x9:49.88  
 12 Richardson, Gary          SO Spring Arbor          10:05.21  
 13 Carpenter, Cameron           Hope                 x10:06.54  
 14 Fulton, Ian                  Spring Arbor         x10:09.44  
 15 Wells, Jared                 Indiana Tech         x10:09.58  
 16 Engelhardt, Jonah         JR Hope                 x10:14.35  
 17 Kelsey, Noah                 Indiana Tech          10:27.01  
 18 Bitzer, Cameron              Rochester Co          10:27.26  
 19 Curry, Tyson                 Indiana Tech          11:04.43  
 20 Goebel, Ethan                Indiana Tech         x11:06.25  
 21 Spanfellner, Brady           Indiana Tech         x12:02.78  
 
Event 21  Women 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Spring Arbor  'A'                                   4:12.67  
     1) Maschino, Sarah SR              2) Wise, Megan SR                 
     3) Rutkowski, Katie SR             4) Fuerst, Jaydn SR               
       1:02.036 (1:02.036)        2:06.107 (1:04.071)        3:11.080 (1:04.973)
       4:12.661 (1:01.581)
  2 Hope  'A'                                           4:15.33  
     1) Kruithof, Nicole SR             2) Pickelheimer, Hailey SR        
     3) VanderStoep, Allison SR         4) Miskelley, Chelsea SR          
       1:05.809 (1:05.809)        2:09.873 (1:04.064)        3:12.310 (1:02.437)
       4:15.326 (1:03.016)
  3 Aquinas  'A'                                        4:16.49  
     1) Goodman, Jordan SR              2) Diekema, Nicole SR             
     3) Doucette, Aubrey SR             4) Floyd, Analis SR               
       1:03.165 (1:03.165)        2:04.830 (1:01.665)        3:10.676 (1:05.846)
       4:16.483 (1:05.807)
  4 Hope  'B'                                          x4:37.92  
     1) Hall, Sophie SR                 2) Grunewald, Ana SR              
     3) Best, Ellie SR                  4) Scollard, Hayley SR            
       1:10.602 (1:10.602)        2:20.038 (1:09.436)        3:27.969 (1:07.931)
       4:37.918 (1:09.949)
 
Event 22  Men 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Spring Arbor  'A'                                   3:25.73   2 
     1) VandePol, Joseph SR             2) Whittredge, Max SR             
     3) Shimanek, Griffin SR            4) Hickerson, Austin SR           
        52.240 (52.240)  1:44.363 (52.123)  2:35.637 (51.274)  3:25.721 (50.084)
  2 Hope  'A'                                           3:31.24   2 
     1) Solberg, Terrell SR             2) Ljung, Owen SR                 
     3) Jones, Brenden SR               4) Thomas, Collin SR              
        54.341 (54.341)  1:46.466 (52.125)  2:38.803 (52.337)  3:31.240 (52.437)
  3 Aquinas  'A'                                        3:34.46   2 
     1) Heitzman, Brody SR              2) Bailey, Adam SR                
     3) Stump, Brian SR                 4) Fischer, Joshua JR             
        54.635 (54.635)  1:48.018 (53.383)  2:41.450 (53.432)  3:34.451 (53.001)
  4 Aquinas  'B'                                       x3:36.09   2 
     1) Milarch, Tristan SR             2) Jama, Jama SR                  
     3) Hoop, Alexander SR              4) Lame, Dylan SR                 
        54.908 (54.908)  1:48.145 (53.237)  2:41.824 (53.679)  3:36.083 (54.259)
  5 Hope  'B'                                          x3:36.49   2 
     1) Dow, Drew SR                    2) Hoffman, Nicholas SR           
     3) McHugh, David SR                4) Yepez, Jonathan SR             
        56.011 (56.011)  1:49.104 (53.093)  2:43.161 (54.057)  3:36.483 (53.322)
  6 Hope  'C'                                          x3:39.15   1 
     1) Izenbart, Joshua SR             2) Gibbons, Tucker SR             
     3) Stamatopolous, Christopher SR   4) Ip, Eddie SR                   
        54.648 (54.648)  1:48.718 (54.070)  2:43.698 (54.980)  3:39.145 (55.447)
  7 Hope  'D'                                          x3:50.77   1 
     1) Peck, Garrett SR                2) Vandebunte, Andrew SR          
     3) Outen, Jonathon SR              4) Holman, Ryan SR                
           55.589 (55.589)          1:51.750 (56.161)          2:49.875 (58.125)
       3:50.762 (1:00.887)
  8 Spring Arbor  'B'                                  x3:50.87   1 
     1) Ellis, Samuel SR                2) Behme, Sebastian SR            
     3) Feldpausch, Deion SR            4) Kyser, Cameron SR              
        58.810 (58.810)  1:54.872 (56.062)  2:52.203 (57.331)  3:50.866 (58.663)
 
Event 23  Women High Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Ludy, Lenae                  Indiana Tech             1.70m    5-07.00 
  2 Black, Kyara                 Spring Arbor             1.65m    5-05.00 
  3 Goyette, Crystal             Aquinas                  1.62m    5-03.75 
  4 Hayes, Hannah                Aquinas                  1.57m    5-01.75 
  5 Hugo, Yara                   Aquinas                 x1.52m    4-11.75 
  5 Klein, Peyton             SO Aquinas                 x1.52m    4-11.75 
  7 Nichols, Kylin            SR Indiana Tech             1.52m    4-11.75 
  8 Cummings, Havilyn            Indiana Tech            x1.47m    4-09.75 
  9 VanderStoep, Allison      SR Hope                     1.47m    4-09.75 
 10 Gerig, Addyson               Hope                     1.47m    4-09.75 
 10 Herring, Kiara            FR Unattached               1.47m    4-09.75 
 10 Alston, Zaquela              Indiana Tech            x1.47m    4-09.75 
 13 Bredeweg, Hannah             Hope                    x1.42m    4-07.75 
 
Event 24  Men High Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 McKeown, Nate             JR Aquinas                  2.05m    6-08.75 
  2 Sommerville, Shomari         Indiana Tech             2.02m    6-07.50 
  3 Izenbart, Joshua          SR Hope                     1.94m    6-04.25 
  4 Phillips, Peyton             Indiana Tech             1.89m    6-02.25 
  5 Maurice, Brandon             Hope                     1.84m    6-00.50 
  6 Lowe, Jared                  Hope                    x1.79m    5-10.50 
 
Event 25  Women Pole Vault
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Faber, Victoria              Aquinas                  3.60m   11-09.75 
  2 Kulman, Laikyn               Aquinas                  3.27m   10-08.75 
  3 Drouillard, Erin             AQ Alum                  3.12m   10-02.75 
  4 Tovar, Crystal               Spring Arbor             2.82m    9-03.00 
  5 Lashaway, Vada               Spring Arbor             2.67m    8-09.00 
  6 Pollington, Kennedy          Aquinas                 x2.52m    8-03.25 
 -- Johnson, Emma                Hope                        NH            
 -- Marvel, Allyson              Aquinas                     NH            
 -- Burns, Colleen               Hope                        NH            
 
Event 26  Men Pole Vault
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Madrassi, Matteo             Indiana Tech             4.90m   16-00.75 
  2 Berzley, Scott            SR Aquinas                  4.70m   15-05.00 
  3 Flint, Zach                  Aquinas                  4.30m   14-01.25 
  4 Faust, Ezra                  Aquinas                 x4.30m   14-01.25 
  5 Turner, Benjamin             Hope                     4.15m   13-07.25 
  6 Nunez, Tyler              JR Unattached               4.15m   13-07.25 
  7 Smith, Austin             SO Unattached               4.00m   13-01.50 
  8 Kunst, Josh                  Aquinas                 x3.75m   12-03.50 
  9 Crist, Jeremy                Aquinas                 x3.75m   12-03.50 
 -- Schipper, Vincent         JR Unattached                  NH            
 -- Bait, Barry                  Hope                        NH            
 -- Hotary, Evan                 Aquinas                     NH            
 -- Smith, Kevin                 Spring Arbor                NH            
 
Event 27  Women Long Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Alston, Zaquela              Indiana Tech             5.56m   18-03.00 
  2 Meachum, Grace               Aquinas                  5.33m   17-06.00 
  3 Achieng, Mitchel             Hope                     5.12m   16-09.75 
  4 Nichols, Kylin            SR Indiana Tech             5.12m   16-09.75 
  5 Han, Shanna                  Aquinas                  5.02m   16-05.75 
  6 Tovar, Katrina               Spring Arbor             4.93m   16-02.25 
  7 Portis, Makayla           FR Unattached               4.89m   16-00.50 
  8 Gerig, Addyson               Hope                     4.83m   15-10.25 
  9 Tovar, Crystal               Spring Arbor             4.79m   15-08.75 
 10 Smith, Renique            SR Indiana Tech            x4.71m   15-05.50 
 11 Gibson, Hayley            SR Unattached               4.69m   15-04.75 
 12 Denson-Beckum, Markeita   SO Unattached              x4.64m   15-02.75 
 13 Haan, Ellie                  Hope                    x4.15m   13-07.50 
 -- Davis, Mariam                Indiana Tech              FOUL            
 
Event 28  Men Long Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Johnson, Malik            SO Indiana Tech             7.12m   23-04.50 
  2 Ballard, Joshua           FR Unattached               6.72m   22-00.75 
  3 Mcgill, Keshawn              Indiana Tech             6.59m   21-07.50 
  4 Jackson, Isaiah              Aquinas                  6.52m   21-04.75 
  5 Smith, Kevin                 Spring Arbor             6.37m   20-10.75 
  6 Bruxvoort, Lukas             Hope                     6.36m   20-10.50 
  7 Hayes, Noah               FR Unattached               6.32m   20-09.00 
  8 Allen, Zavier                Indiana Tech            x6.22m   20-05.00 
  9 Parker, Jordan               Indiana Tech            x6.20m   20-04.25 
 10 Haan, Jager                  Hope                     6.06m   19-10.75 
 11 Gibbons, Tucker           SR Hope                    x6.05m   19-10.25 
 12 Nurse, Sadiq                 Indiana Tech             5.82m   19-01.25 
 13 Rozier, Joseph            FR Unattached              x5.81m   19-00.75 
 14 Querro, Ryan                 Hope                    x5.80m   19-00.50 
 15 Nunez, Tyler              JR Unattached              x5.76m   18-10.75 
 16 Maurice, Brandon             Hope                    x5.67m   18-07.25 
 17 Sweet, Timothy               Spring Arbor             5.61m   18-05.00 
 18 Sage, Micah                  Spring Arbor            x5.60m   18-04.50 
 -- Birchett, TJ                 Unattached                FOUL            
 
Event 29  Women Triple Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Alston, Zaquela              Indiana Tech            11.17m   36-07.75 
  2 Hugo, Yara                   Aquinas                 11.05m   36-03.00 
  3 Jenkins, Cierra           SR Indiana Tech            10.73m   35-02.50 
  4 Gerig, Addyson               Hope                    10.39m   34-01.25 
  5 Tovar, Crystal               Spring Arbor            10.12m   33-02.50 
 -- Tovar, Katrina               Spring Arbor              FOUL            
 -- Bredeweg, Hannah             Hope                      FOUL            
 
Event 30  Men Triple Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Johnson, Malik            SO Indiana Tech            14.37m   47-01.75 
  2 Allen, Zavier                Indiana Tech            13.75m   45-01.50 
  3 Smith, Kevin                 Spring Arbor            13.29m   43-07.25 
  4 Birchett, TJ                 Unattached              12.96m   42-06.25 
  5 Parker, Jordan               Indiana Tech           x12.89m   42-03.50 
  6 Maurice, Brandon             Hope                    12.54m   41-01.75 
  7 McKeown, Nate             JR Aquinas                 12.30m   40-04.25 
  8 Kopp, Louis                  Hope                    12.02m   39-05.25 
  9 Gibbons, Tucker           SR Hope                   x11.99m   39-04.00 
 -- Hayes, Noah               FR Unattached                FOUL            
 
Event 31  Women Shot Put
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 York-Achor, Elizabeth        Indiana Tech            12.41m   40-08.75 
  2 Morris, Raven                Indiana Tech            11.97m   39-03.25 
  3 Breuker, Jenna               Hope                    11.52m   37-09.50 
  4 Butler, Ebony                Indiana Tech            10.74m   35-03.00 
  5 Polito, Gina                 Hope                    10.58m   34-08.50 
  6 Koster, Gretchen             Hope                   x10.43m   34-02.75 
  7 Smith, Renique            SR Indiana Tech            x9.83m   32-03.00 
  8 Crumes, Micah                Rochester Co             9.49m   31-01.75 
  9 Hamilton, Lauren             Spring Arbor             8.92m   29-03.25 
 10 Herring, Sarah               Spring Arbor             7.79m   25-06.75 
 
Event 32  Men Shot Put
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Riley, Nathan                Indiana Tech            16.63m   54-06.75 
  2 Piatek, John              SR Aquinas                 15.33m   50-03.50 
  3 Whaley, Aaron             SR Aquinas                 14.87m   48-09.50 
  4 Pugh, Evan                   Aquinas                x14.43m   47-04.25 
  5 Buell, Daniel             FR Unattached              14.14m   46-04.75 
  6 Baker, Jameson            FR Unattached              13.83m   45-04.50 
  7 Stid, Demarcus               Indiana Tech            13.38m   43-10.75 
  7 Russo, Noah                  Hope                    13.38m   43-10.75 
  9 Pollatz, Collin              Aquinas                x12.59m   41-03.75 
 10 Fenton, Michael           FR Unattached             x12.38m   40-07.50 
 11 Gaca, Chase                  Hope                    12.25m   40-02.25 
 12 Smith, Kevin                 Spring Arbor            11.42m   37-05.75 
 13 Bott, Timothy                Hope                   x11.16m   36-07.50 
 14 Healy, Gabriel               Spring Arbor            11.09m   36-04.75 
 15 Lauer, Kolten             SO Unattached              x9.79m   32-01.50 
 -- Weidenhamer, Clay            AQ Alum                   FOUL            
 
Event 33  Women Weight Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Ballard, Bailey              Aquinas                 15.33m   50-03.50 
  2 Butler, Ebony                Indiana Tech            12.13m   39-09.75 
  3 Breuker, Jenna               Hope                    12.12m   39-09.25 
  4 Jewell, Morgan               Aquinas                 11.88m   38-11.75 
  5 Wicker, Alyssa            FR Unattached              11.65m   38-02.75 
  6 Hamilton, Lauren             Spring Arbor            10.36m   34-00.00 
  7 York-Achor, Elizabeth        Indiana Tech            10.27m   33-08.50 
 
Event 34  Men Weight Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Stid, Demarcus               Indiana Tech            15.97m   52-04.75 
  2 Pugh, Evan                   Aquinas                 15.96m   52-04.50 
  3 Buell, Daniel             FR Unattached              14.11m   46-03.50 
  4 Pollatz, Collin              Aquinas                 13.74m   45-01.00 
  5 Gaca, Chase                  Hope                    13.22m   43-04.50 
  6 Fenton, Michael           FR Unattached              13.12m   43-00.50 
  7 Riley, Nathan                Indiana Tech            12.25m   40-02.25 
  8 VanHeest, Matthew            Hope                    11.53m   37-10.00 
  9 Babb, Tucker                 Hope                   x11.14m   36-06.75